Home / اموزشی / digitarahan.com مگ: اپل، آلفابت و مایکروسافت در مجموع ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد دارند

digitarahan.com مگ: اپل، آلفابت و مایکروسافت در مجموع ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد دارند

برآوردهای انجام‌شده نشان از این دارند که اپل، مایکروسافت و گوگل در مجموع بیش از ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد دارند.

گزارش مؤسسه‌ی Moody نشان از این دارد که سه کمپانی اپل، مایکروسافت و گوگل در مجموع بیش از ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارند که برای فرار از مالیات، در خارج از خاک آمریکا از این پول‌ها نگهداری می‌کنند.

اپل به‌تنهایی بخش بزرگی از این پول نقد را در اختیار دارد. آخرین آمار نشان از این داشت که پول نقد اپل بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار است که نتیجه‌ی سال‌ها فروش آیفون و همچنین تصاحب چند کمپانی کوچک اما سودده برای اپل بوده است. پول نقد اپل به‌اندازه‌ای است که می‌تواند با استفاده از آن، سه کمپانی به بزرگی نت‌فلیکس را تصاحب کند.

آمارهای مودی نشان از این دارند که کمپانی‌های آمریکایی به‌جز مؤسسات مالی، در مجموع طی سال ۲۰۱۶ بیش از ۱.۸۴ تریلیون دلار پول نقد داشته‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۱۱ درصد افزایش یافته و در مقایسه با سال ۲۰۰۸ بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

بیش از ۱.۳ تریلیون دلار یا ۷۰ درصد از این پول نقد که متعلق به کمپانی‌های آمریکایی است، در خارج از خاک آمریکا نگهداری می‌شود تا شامل قوانین مالیاتی این کشور نشود. کمپانی‌های اپل، آلفابت، مایکروسافت، سیسکو و اوراکل نزدیک به ۸۸ درصد از پول نقد کمپانی‌های غیر مالی آمریکایی را در اختیار دارند.

دلیل نگهداری این میزان پول نقد در خارج از خاک آمریکا توسط این کمپانی‌ها، قوانین سخت‌گیرانه‌ی مالیاتی در این کشور است. با وجود اینکه میزان پول نقد کمپانی‌های آمریکایی طی سال گذشته افزایش پیدا کرده؛ اما به گزارش مودی، هزینه‌های سرمایه‌گذاری این کمپانی کاهشی ۱۸ درصدی داشته به ۷۲۷ میلیارد دلار رسیده است.

مودی بخشی از این کاهش میزان سرمایه‌گذاری را به دلیل رکود در صنعت نفت می‌داند که باعث شده است کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی انرژی، برنامه‌های سرمایه‌گذاری را به حالت تعلیق درآورند.

digitarahan.com مگ

تهیه شده توسط digitarahan.com مگ

انجمن پرسش وپاسخ digitarahan.com 
نویسنده :محمدرضا بی غم

 

فروشگاه digitarahan.com
http://digitarahan.com/feed/
در این رابطه
tarahandigikala.ir gril.ir aparat-apple.ir
sanayinfo.com arzan-tarjomeh.ir aparat-download.ir
http://digitarahan.com/feed/
برای اطلاع از اخرین اخبار میتوانید از فید digitarahan.com استفاد ه نمایید
http://digitarahan.com/feed/

digitarahan.com مگ: اپل، آلفابت و مایکروسافت در مجموع ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد دارند banner telegram channel
طراحی سایت  digitarahan.com مگ: اپل، آلفابت و مایکروسافت در مجموع ۴۶۴ میلیارد دلار پول نقد دارند tarahandigikala g

About نازی

سلام دوصثان اگر از سایتم خوشتون اومد چند تا از پست هامو توی گوگل پلاس شیر کنید امید وارم خوشتون اومده باشه ار سایتم راستی از کد های تخفیف که توی سایت قرار دادم واسه خرید استفاده کنین --------------------------------------------------------------------------------------------- کانال تلگرام خودم (عشقم ) @goodha --------------------------------------------------------------------------------------------- ایدی تلگرام من --------------------------------------------------------------------------------------------- وب سایت من www.goodha.ir --------------------------------------------------------------------------------------------- لطفا نظرات خوبتونو در مورد مطالب رایگان و پولی بنویسید

Check Also

digitarahan.com مگ: دانلود نرم افزار طراحی دکوراسیون منزل Room Arranger v9.3.0.595

به روز رسانی : 1396/04/31 نسخه جدید اضافه شد.  نرم افزار Room Arranger برای طراحی …