Home / اموزشی / وان‌پلاس 6 با تراشه اسنپدراگون 845 در ماه ژوئن عرضه خواهد شد

وان‌پلاس 6 با تراشه اسنپدراگون 845 در ماه ژوئن عرضه خواهد شد

رئیس وان‌پلاس تأیید کرده است که پرچم‌دار جدید این شرکت در سه ماهه دوم امسال با تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام عرضه خواهد شد.

وان‌پلاس، جدیدترین پرچم‌دار خود را با نام وان‌پلاس ۵ تی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ عرضه کرد. با این‌حال، بسیاری از طرفداران لحظه‌شماری می‎کنند که از برنامه‌های این شرکت برای عرضه گوشی‎‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ مطلع شوند. پردازنده فوق در ماه دسامبر توسط شرکت واقع در کالیفرنیا معرفی شد و تراشه‎ای ۱۰ نانومتری با هشت هسته پردازشی و واحد پردازش گرافیکی آدرنو ۶۳۰ محسوب می‌‏شود.

مدتی پیش در زومیت، یک لیست از محصولات احتمالی با پردازنده پرچم‌دار جدید کوالکام منتشر شد و نام وان‎پلاس ۶ در این لیست جلب‌توجه می‎کند؛ در اطلاعات به‎دست آمده، به عرضه جانشین وان‌پلاس ۵ در ماه ژوئن اشاره می‎شود.

به‌تازگی، وب‌سایت CNET با رئیس وان‌پلاس مصاحبه کرده و پیت لاو صحت اطلاعات مندرج در جدول را پیرامون پرچم‏‌دار وان‌پلاس ۶ تأیید کرده است. به گفته‌ی رئیس این شرکت، «گزینه‌ای به‌ جزء اسنپدراگون ۸۴۵ وجود ندارد»؛ ضمن اینکه اعلام شده است در اواخر سه ماهه دوم سال جدید میلادی، گوشی جدید این شرکت ارائه می‏‌شود. باید اشاره کرد که سه‌ماهه دوم در ۳۰ ژوئن (۹ تیر) به پایان می‌رسد و به همین جهت، ممکن است پرچم‏‌دار ۲۰۱۸ وان‌پلاس در ماه ژوئن (خرداد – تیر) در دسترس قرار داشته باشد.

 در واقع رئیس وان پلاس، نام وان‎پلاس ۶ را برای پرچم‌‏دار جدید این شرکت تأیید نکرده است اما با توجه به روند نام‌گذاری محصولات سازنده‌ی چینی در طی چندسال اخیر، انتظار می‌رود جانشین وان‌پلاس ۵ با چنین نامی به بازار عرضه شود. وان‌پلاس ۳ تی و وان‏‌پلاس ۵ تی به عنوان نسخه بهبود یافته پرچم‌داران این شرکت، معرفی شده‌‌اند.

آن‌طور که پیدا است، پیت لاو از عرضه‌ی پرچم‌دار نیمه‌ی دوم این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۸ مطمئن نیست؛ با این وجود، چینی‌ها، نسخه ارتقا یافته گوشی‌های پرچم‌دار خود را با پسوند «T» در طی دو سال گذشته ارائه داده‌اند و ممکن است این روند برای سال جدید میلادی، ادامه پیدا کند. مدتی پیش، رئیس وان‌پلاس اعلام کرده بود که فعلاً این شرکت، تصمیمی برای عرضه‌ی وان‌پلاس ۶ تی ندارد. با این‌حال در لیست فاش شده که در ابتدا به آن پرداختیم، نام نسخه بهبود یافته وان‏‎‌پلاس ۶ جلب‌توجه می‎کند.

یکی‌دیگر از موضوعاتی که در مصاحبه‌ی وب‌سایت CNET با رئیس وان‌پلاس به آن اشاره شده، مربوط به عرضه‌ی پرچم‌داران این شرکت از طریق اپراتورها در ایالات متحده آمریکا است. به‎نظر می‎رسد مقامات این شرکت، به دنبال فرصت و زمان‎بندی مناسب برای حضور در سرزمین مادری اپل هستند و تمایل دارند که حضور در ایالات متحده را تجربه کنند. البته جزئیات بیشتری در رابطه با زمان عرضه‌ی محصولات وان‏‎پلاس در بازار آمریکا اعلام نشده است. باید دید وان‌پلاس چگونه خواهد توانست تا اپراتورهای ایالات متحده را نسبت به این همکاری متقاعد کند؛ به خصوص اینکه هواوی به عنوان سومین سازنده پرفروش بازار گوشی‎های هوشمند در دست‌یابی به این هدف، ناکام بوده است.

در رابطه با قابلیت‌های احتمالی که وان‌پلاس ۶ از آن‌ها بهره می‌گیرد، باید به حسگر اثرانگشت یکپارچه با صفحه‎نمایش اشاره کرد. گفته شده است که چینی‎ها به دنبال مجهز ساختن پرچم‌‏دار ۲۰۱۸ خود به حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر Clear ID سیناپتیکس هستند. البته اعلام رسمی پیت لاو، صحت این گزارش را زیر سوال خواهد برد زیرا در بخشی از آن، به عرضه وان‌پلاس ۶ در ماه مارس اشاره می‌شود.

goodha.ir

Check Also

سازمان تامین اجتماعی به صف واردکنندگان آیفون پیوست – بروزرسانی: واکنش وزیر ارتباطات- بروزرسانی: واکنش تامین اجتماعی

رئیس اتحادیه‌ی صنف فناوران رایانه‌ی تهران با اشاره به رشد ۲۵ درصدی قیمت گوشی‌های هوشمند، …

این وب سایت بزرگترین پایگاه فروش ممبر و فالوور میباشد و دارای نماد اعتماد میباشد . ___ کد تخفیف برای خریداران :goodha.ir رد کردن